BIG JOE E25 FRAME ASSEMBLY

ITEMPART #DESCRIPTIONQTY
1 1113-110000-10-01 FRAME 22" WIDE 1
1a 1113-110000-1A-01 FRAME 22" WIDE 1
1b 1113-110000-00-01 FRAME 27" WIDE 1
1c 1113-110000-0A-01 FRAME 27" WIDE 1
2 0000-001333-00 ROLL PIN, M6 X 35 1
3 0000-000708-00 ROLL PIN 2
4 1113-130001-10 LONG SHAFT, FRAME WIDTH 22" 1
4a 1113-130001-00 LONG SHAFT, FRAME WIDTH 27" 1
5 1121-130002-00 SHORT SHAFT 2
6 0000-001615-00 SCREW M6 X 20 1
7 1113-144001-10 COVER 22" WIDE 1
7a 1113-144000-1A COVER 22" WIDE REPLACED BY 1113-144000-1A-30 1
7b 1113-144000-1A-30 COVER 22" WIDE 1
7c 1113-144001-00 COVER 27" WIDE 1
7d 1113-144000-0A COVER 27" WIDE 1
7e 1113-144000-0A-30 COVER 27" WIDE 1
8 0000-001621-00 SCREW M8 X 20 2
9 0000-000172-00 FLAT WASHER 4
11 1113-130006-00 WHEEL BRACKET 2
12 1113-130005-00 LOAD WHEEL BRACKET PIVOT SHAFT 2
13 0000-000210-00 FLAT WASHER 2
14 0000-000740-00 NUT 4
15 2028-007000-27 SCREW M8 X 45 2
16 1113-131000-10 DOWN LINK E25 FRAME WIDTH 22" 1
16a 1113-131000-00 DOWN LINK E25 FRAME WIDTH 27" 1
17 2028-004000-10 BOLT M8 X 30 2
18 1113-130003-00 PIVOT SHAFT, PULL ROD 2
20 0000-001793-00 SET SCREW 4
21 1113-132300-00 THREADED STUD 2
22 1113-130006-00-B LOAD WHEEL & BRACKET KIT 2
23 0000-001629-00 BUSHING 2
24 1113-132200-00 PULL ROD 2
25 1113-132100-00 CLEVIS CONNECTOR 2
26 1113-130004-0A PIVOT SHAFT, WHEEL HOUSING 2
27 0000-001742-00 BUSHING 4
29 1113-130010-00 AXLE SHAFT, LOAD WHEEL 2
30 1115-133000-40 LOAD WHEEL ASSY. (WITH BEARINGS) 2
31 0000-001704-00 BOLT M4 X 6 2
32 1113-500013-00 ACTUATOR, RELEASE 1
33 0000-000561-00 NUT M20X1.5 2
34 1115-133002-40 POLY LOAD WHEEL 2
35 0000-000020-00 BEARING 4
36 0000-001482-00 ROLL PIN, M4 X 30 2
37 1113-500020-10 PLATE 1
37a 1113-500020-00 PLATE 1
38 1113-130009-00 WASHER 4
39 1113-130011-00 SLEEVE 2
40 0000-001741-00 BUSHING 6
41 0000-001794-00 ROLL PIN, M4 X 30 2
42 1113-100001-10 END CAP 4