J1-192 ELEVATION SYSTEM

J1-192 Elevation System Parts List 1

ITEMPART #DESCRIPTIONQTY
1 CK10-610000-60 OUTER MAST1
1a CK10-610000-70 OUTER MAST1
1b CK10-610000-6F OUTER MAST1
2 CK10-620000-60 MIDDLE MAST1
2a CK10-620000-70 MIDDLE MAST1
3 0000-000731-00 BOLT M10×252
4 0000-000063-00 WASHER2
5 0000-000175-00 FLAT WASHER2
6 CK10-410000-3A-04 SECONDARY CYL, 1922
6a CK10-410000-3B-04 SECONDARY CYL, 1922
7 0000-000283-00 BOLT4
8 CK10-600001-60 MAST COVER 1921
9 0000-000613-00 BOLT2
10 0000-000060-00 WASHER; LOCK, SPLIT8
11 0000-000438-00 FLATWASHER4
12 2125-600003-30 BUSHING2
13 0000-000183-00 RING2
14 2214-600001-00 CHAIN ROLLER2
15 CK10-600001-30 NYLON WHEEL I1
15a CK10-600005-3A NYLON WHEEL II1
16 2125-600002-30 SHEAVE1
16a 2125-600002-3B PLASTIC SHEAVE1
17 CK10-520022-60 SWITCH COMMUNICATION WIRING1
18 CK10-500001-60 DRAG CHAIN MOUNTING PLATE 1
18a CK10-500001-6A DRAG CHAIN MOUNTING PLATE1
19 0000-000618-00 SCREW M6×122
20 0000-000056-00 WASHER2
21 0000-000380-00 FLAT WASHER2
22 CK10-510005-00 TOWLINE HEAD II1
23 0000-000416-00 SCREW M4×82
24 CK10-510003-00-11 DRAG CHAIN II1
25 0000-000109-00 SCREW8
26 0000-000159-00 LOCK WASHER8
27 0000-000176-00 WASHER10
28 CK10-600005-60 BOARD1
29 0000-000381-00 SCREW M5×1016
30 0000-000206-00 WASHER16
31 0000-000390-00 FLATWASHER16
32 CK10-600004-6A FIXED PLATE1
33 2125-500003-00 LIFT PROXIMITY SWITCH4
34 CK10-520015-00 FLASHING LIGHT REPLACED BY CK10-520015-101
34a CK10-520015-10 FLASHING LIGHT1
35 CK10-600002-60 MOUNTING BOARD1
36 CK10-520016-60 SWITCH WIRING OF TRIPLEX MAST1
37 0000-000998-00 SCREW2
37a 0000-000139-00 NUT M42
38 2125-612000-00 ROLLER2
38a CK10-613000-00 ROLLER ASSEMBLY, 79.9-1S2
39 CK11-700003-00 WIRE GROOVE1
40 0000-000275-00 BOLT M6×302
41 0000-000123-00 FLAT WASHER2
42 CK10-600003-60 PLATE1
43 CK10-600007-60 CYLINDER CLIP2
44 CK10-600006-60 CYLINDER SUPPORT2
45 2214-600007-00 CUSHION BLOCK II 
46 CK10-650000-30-04 CHAIN I2
46a CK10-650000-60 CHAIN I2
47 0000-000368-00 SCREW REPLACED BY 2028-000000-744
48 0000-000129-00 SCREW2
49 2125-612000-00 ROLLER2
49a CK10-613000-00 ROLLER ASSEMBLY, 79.9-1S2
50 2415-612000-10 ROLLER ASSEMBLY,109.22
50a 3315-522001-00 ROLLER CBA119.6-1TS2
51 3315-522004-00 DUST RING N/L/A SEE NOTES2
52 3315-522003-00 SHAFT RING2
53 CK10-640000-60 SIDE GUIDE ROLLER2
54 0000-000593-00 BOLT M12X402
55 0000-000122-00 LOCK WASHER Ø42
56 0000-000702-00 FLATWASHER Ø42
57 CK10-510034-60 WIRE GROOVE1
58 CK10-510035-60 PLATE2
59 CK10-600008-60 PLATE2

J1-192 Elevation System Parts List 2

ITEMPART #DESCRIPTIONQTY
1 0000-000183-00 RING2
2 2125-612000-00 ROLLER2
2a CK10-613000-00 ROLLER ASSEMBLY, 79.9-1S2
3 0000-000613-00 BOLT2
4 0000-000060-00 WASHER; LOCK, SPLIT4
5 0000-000438-00 FLATWASHER4
6 CK10-600004-30 FIXED ANGLE1
7 CK10-600005-30 SHEAVE1
7a CK10-600005-3A NYLON WHEEL II1
8 2125-600003-30 BUSHING1
9 CK10-600006-30 ROLLER BRACKET1
10 2125-600007-3B BRACKET1
11 0000-000416-00 SCREW M4×84
12 0000-000285-00 SCREW2
13 CK10-510004-00 DRAG HEAD I1
14 CK10-510011-0A DRAG CHAIN MOUNTING PLATE1
15 CK10-630000-60 INNER MAST1
15a CK10-630000-70 INNER MAST1
16 0000-001058-00 HARNESS CLAMP2
17 2214-600001-00 CHAIN ROLLER2
18 CK10-420000-3A-04 FREE LIFT CYLINDER J1-192 1
18a CK10-420000-3B-04 FREE LIFT CYLINDER J1-1921
19 0000-000179-00 SCREW4
20 0000-000056-00 WASHER6
21 0000-000380-00 FLAT WASHER6
22 CK10-660000-30-04 CHAIN II2
23 CK10-500001-60 DRAG CHAIN MOUNTING PLATE 1
23a CK10-500001-6A DRAG CHAIN MOUNTING PLATE1
24 0000-000618-00 SCREW M6×122
25 CK10-510005-00 TOWLINE HEAD II1
26 CK10-510003-00-12 DRAG CHAIN II1