J1HD ELEVATION SYSTEM

J1HD ELEVATION SYSTEM Parts List

162in Parts List 1

ITEMPART #DESCRIPTIONQTY
1 CK10-610000-5C OUTER MAST1
2 CK10-620000-5C MIDDLE MAST1
3 0000-000731-00 BOLT M10×252
4 0000-000063-00 WASHER2
5 0000-000175-00 FLAT WASHER2
6 CK10-410000-3B-03 SECONDARY CYL, 1622
7 0000-000179-00 SCREW3
8 1601-100002-20 FIXED PLATE1
9 0000-000613-00 BOLT2
10 0000-000060-00 WASHER; LOCK, SPLIT4
11 0000-000438-00 FLATWASHER2
12 2125-600003-30 BUSHING2
13 0000-000183-00 RING2
14 2214-600001-00 CHAIN ROLLER2
15 CK10-600005-3A NYLON WHEEL II1
16 2125-600002-40 ROLLER1
17 0000-000285-00 SCREW2
18 CK10-510014-0A DRAG CHAIN MOUNTING PLATE2
19 0000-001058-00 HARNESS CLAMP2
20 0000-000056-00 WASHER3
21 0000-000380-00 FLAT WASHER3
22 CK10-510005-00 TOWLINE HEAD II1
23 0000-000416-00 SCREW M4×82
24 CK10-510003-00-07 DRAG CHAIN II1
25 0000-000109-00 SCREW8
26 0000-000159-00 LOCK WASHER10
27 0000-000176-00 WASHER10
28 CK10-510013-10 FIXED PLATE1
29 0000-000381-00 SCREW M5×1016
30 0000-000206-00 WASHER16
31 0000-000390-00 FLATWASHER16
32 CK10-510018-00 FIXED PLATE1
33 2125-500003-00 LIFT PROXIMITY SWITCH4
34 CK10-610006-30 BLOCK1
35 0000-000154-00 SCREW2
36 1601-710004-20 SWITCH WIRING OF TRIPLEX MAST1
37 0000-000139-00 NUT M42
38 2125-612001-00-01 ROLLER ASSEMBLY6
39 1601-700106-00 WARNING LAMP1
40 CK10-510019-00 BOARD1
41 3040-030000-02 LOCKWASHER Ø42
42 3040-020000-02 FLATWASHER Ø42
44 1601-710008-40 UP-LIMIT SWITCH WIRING HARNESS1

162in Parts List 2

ITEMPART #DESCRIPTIONQTY
1 0000-000183-00 RING2
2 CK10-630000-5C INNER MAST1
3 2125-600007-3B BRACKET1
5 CK10-510003-00-04 DRAG CHAIN II1
6 CK10-510011-0A DRAG CHAIN MOUNTING PLATE1
7 2125-612001-00-01 ROLLER ASSEMBLY2
8 0000-000613-00 BOLT2
9 0000-000060-00 WASHER; LOCK, SPLIT4
10 0000-000438-00 FLATWASHER4
11 CK10-600004-30 FIXED ANGLE1
12 2028-000000-74 SCREW M8X122
13 CK10-600005-3A NYLON WHEEL II1
14 2125-600003-30 BUSHING1
15 CK10-600006-30 ROLLER BRACKET1
16 CK10-670000-5A SEAL PLATE1
17 2214-600001-00 CHAIN ROLLER2
18 CK10-420000-3B-03 FREE LIFT CYLINDER J1-1621
19 0000-000179-00 SCREW7
20 0000-000056-00 WASHER7
21 0000-000380-00 FLAT WASHER7
22 0000-001058-00 HARNESS CLAMP3
23 CK10-510010-00 BOARD1
24 CK10-510014-0A DRAG CHAIN MOUNTING PLATE1
25 0000-000109-00 SCREW2
26 0000-000159-00 LOCK WASHER2
27 0000-000176-00 WASHER2
28 0000-000416-00 SCREW M4×84
29 CK10-510004-00 DRAG HEAD I1
30 0000-000285-00 SCREW2
31 CK10-510005-00 TOWLINE HEAD II1

210in Parts list 1

ITEMPART #DESCRIPTIONQTY
1 1601-310000-40 OUTER MAST1
2 1601-320000-40 MIDDLE MAST1
3 0000-000731-00 BOLT2
4 0000-000063-00 WASHER6
5 0000-000175-00 FLAT WASHER2
6 CK10-410000-3B-05 LIFT CYLINDER2
7 0000-000283-00 BOLT4
8 1601-300001-40 SEAL PLATE1
9 0000-000613-00 BOLT2
10 0000-000060-00 WASHER; LOCK, SPLIT8
11 0000-000438-00 FLATWASHER4
12 2125-600003-30 BUSHING2
13 0000-000183-00 RING2
14 2214-600001-00 CHAIN ROLLER2
15 CK10-600005-3A NYLON WHEEL II1
16 2125-600002-40 ROLLER1
17 CK10-520022-60 SWITCH COMMUNICATION WIRING1
18 CK10-500001-6A DRAG CHAIN MOUNTING PLATE1
19 0000-000618-00 SCREW 2
20 0000-000056-00 WASHER2
21 0000-000380-00 FLAT WASHER2
22 CK10-510005-00 TOWLINE HEAD II1
23 0000-000416-00 SCREW 2
24 CK10-510003-00-22 DRAG CHAIN II1
25 0000-000109-00 SCREW10
26 0000-000159-00 LOCK WASHER10
27 0000-000176-00 WASHER10
28 CK10-600005-60 BOARD1
29 0000-000381-00 SCREW 16
30 0000-000206-00 WASHER16
31 0000-000390-00 FLATWASHER16
32 1601-300002-40 FIXED PLATE1
33 2125-500003-00 LIFT PROXIMITY SWITCH4
34 1601-700106-00 WARNING LAMP1
35 CK10-600002-60 MOUNTING BOARD1
36 1601-710004-40 SWITCH WIRING OF TRIPLEX MAST1
37 0000-000139-00 NUT M42
38 2125-612001-00-01 ROLLER ASSEMBLY4
39 CK11-700003-00 WIRE GROOVE1
40 0000-000275-00 BOLT M6Ũ304
41 0000-000123-00 FLAT WASHER4
42 CK10-600003-60 PLATE1
43 CK10-600007-60 CYLINDER CLIP2
44 CK10-600006-6A CYLINDER SUPPORT2
45 2214-600007-00 CUSHION BLOCK IIA.R.
47 1118-100021-10 SCREW 4
48 0000-000129-00 SCREW2
49 CK10-510034-60 WIRE GROOVE1
50 3315-522000-00 ROLLER2
51 0000-000122-00 LOCK WASHER Ø42
52 0000-000702-00 FLATWASHER Ø42
53 CK10-613000-60 ROLLER ASSEMBLY, 79.9-1S-002
54 0000-000593-00 BOLT M12X402
55 1601-710008-40 UP-LIMIT SWITCH WIRING HARNESS1
56 CK10-520017-60 TRANSITION HARNESS1

210in Parts List 2

ITEMPART #DESCRIPTIONQTY
1 0000-000183-00 RING2
2 2125-612001-00-01 ROLLER ASSEMBLY2
3 0000-000613-00 BOLT2
4 0000-000060-00 WASHER; LOCK, SPLIT4
5 0000-000438-00 FLATWASHER4
6 CK10-600004-30 FIXED ANGLE1
7 CK10-600005-3A NYLON WHEEL II1
8 2125-600003-30 BUSHING1
9 CK10-600006-30 ROLLER BRACKET1
10 2125-600007-3B BRACKET1
11 0000-000416-00 SCREW M4Ũ84
12 0000-000285-00 SCREW2
13 CK10-510004-00 DRAG HEAD I1
14 CK10-510011-0A DRAG CHAIN MOUNTING PLATE1
15 1601-330000-40 INNER MAST1
16 0000-001058-00 HARNESS CLAMP2
17 2214-600001-00 CHAIN ROLLER2
18 1601-650000-40 FREE LIFT CYLINDER1
19 0000-000179-00 SCREW4
20 0000-000056-00 WASHER6
21 0000-000380-00 FLAT WASHER6
23 CK10-500001-6A DRAG CHAIN MOUNTING PLATE1
24 0000-000618-00 SCREW M6Ũ122
25 CK10-510005-00 TOWLINE HEAD II1
26 CK10-510003-00-23 DRAG CHAIN II1