J2-126 J2-144 OPERATOR PLATFORM

Big Joe J2-126 J2-144 Operator Platform Parts List

Parts List 1

ITEMPART #DESCRIPTIONQTY
1 CK11-700007-10 GAS SPRING REPLACED BY CK11-700007-302
1a CK11-700007-30 GAS SPRING2
2 0000-000296-00 RETAINER PIN2
3 0000-000655-00 SCREW6
4 CK10-740000-10 ARM REST RIGHT SIDE1
5 1615-771000-00 SQUARE TUBE R1
6 CK10-700009-00 BUSHING 10104
7 2415-612000-10 ROLLER ASSEMBLY,109.24
8 CK10-510020-00 SWITCH MOUNTING PLATE2
9 2125-500003-00 LIFT PROXIMITY SWITCH2
10 CK10-520013-00 PROXIMITY SWITCH WIRING2
11 1616-711000-00 LOADING FRAME1
11a 1616-711000-A0 LOADING FRAME1
12 0000-000109-00 SCREW14
13 0000-000159-00 LOCK WASHER14
14 0000-000176-00 WASHER14
15 0000-000004-00 SCREW8
16 0000-000618-00 SCREW M6×122
17 0000-000056-00 WASHER2
18 0000-000416-00 SCREW M4×82
19 CK10-510004-00 DRAG HEAD I1
20 1616-500003-00 DRAG CHAIN MOUNTING PLATE1
21 2125-600005-00 BUFFERING BLOCK4
22 CK10-700006-00 MOUNTING PLATE4
24 0000-000165-00 NUT2
25 0000-000623-00 BOLT M12×302
26 CK11-700006-00 BUSHING REPLACED BY CK11-700006-0A8
27 CK10-730000-10 LEFT ARMREST1
28 CK10-791000-00 SUPPORTING ROD2
29 0000-000380-00 FLAT WASHER8
30 0000-000264-00 BOLT M6×124
31 1615-761000-00 SQUARE TUBE L1
32 1616-730000-00 FORK - 42"L FOR J2-1262
33 3115-160000-0A SHAFT2
34 0000-001027-00 BOLT M16 X 602
35 0000-000191-00 WASHER2
36 0000-000220-00 WASHER2
37 0000-000863-00 FLATWASHER M16A.R.
38 0000-000913-00 BOLT M10X404
39 CK10-700002-60 SIDE ROLLER2
40 0000-000071-00 FLAT WASHERA.R.

Parts List 2

ITEMPART #DESCRIPTIONQTY
1 1616-700002-00 BACK COVER1
2 4230-100001-00 CUSHION1
3 0000-000646-00 SCREW12
4 1616-700004-00 METER PLATE1
5 0000-000179-00 SCREW4
6 0000-000368-00 SCREW REPLACED BY 2028-000000-7411
7 1616-700001-0A WINDSHIELD FOR J2-126/1441
8 0000-000995-00 LOCKWASHER Ø32
9 0000-000991-00 FLATWASHER Ø32
10 CK11-560001-00-00 INSTRUMENT PANEL1
11 1616-520002-00 METER WIRE HARNESS1
12 0000-000037-00 SCREW M3 x 122
13 0000-000924-00 NUT M32
14 0000-000498-00 SCREW3
15 1615-700003-0A PLATE1
16 1615-700004-00 FLOOR MAT1
17 CK11-700003-00 WIRE GROOVE2
18 0000-000275-00 BOLT M6×304
19 0000-000123-00 FLAT WASHER4
20 1615-520004-00 WIRE HARNESS, PROXIMITY, FOOT, BRAKE SWITCHES1
21 CK10-520012-00 BRAKE SWITCH1
22 CK11-510014-00 BRAKE SWITCH PLATE1
23 0000-000166-00 NUT3
24 0000-000056-00 WASHER3
25 0000-000380-00 FLAT WASHER3
26 0000-000090-00 SCREW2
27 0000-000546-00 NUT4
28 1146-151002-30 MANUAL HOLDER1
29 0000-000206-00 WASHER4
30 0000-000381-00 SCREW M5×104