J2-72 OPERATOR PLATFORM

Big Joe J2-72 Operator Platform Parts List

Parts List 1

ITEMPART #DESCRIPTIONQTY
1 1615-781000-00 TRAY1
2 1615-760000-00 NETWORK MASK1
3 2108-100006-00 SCREW REPLACED BY 1115-150004-0C8
4 0000-000277-00 BOLT4
5 0000-000063-00 WASHER4
6 0000-000007-00 FLAT WASHER4
7 2125-631100-00 CARRIAGE ROLLER4
8 CK10-510020-00 SWITCH MOUNTING PLATE2
9 2125-500003-00 LIFT PROXIMITY SWITCH2
10 CK10-520013-00 PROXIMITY SWITCH WIRING2
11 1615-711000-00 LOADING FRAME1
12 0000-000109-00 SCREW12
13 0000-000159-00 LOCK WASHER12
14 0000-000176-00 WASHER12
15 0000-000004-00 SCREW8
16 0000-000618-00 SCREW M6×122
17 0000-000056-00 WASHER2
18 0000-000416-00 SCREW M4×82
19 CK10-510004-00 DRAG HEAD I1
20 1615-510001-00 DRAG CHAIN MOUNTING PLATE1
21 2125-600005-00 BUFFERING BLOCK4
22 CK10-700006-00 MOUNTING PLATE4
23 1615-700001-00 COVER PLATE2
24 0000-000165-00 NUT2
25 0000-000623-00 BOLT M12×302
26 CK11-700006-00 BUSHING REPLACED BY CK11-700006-0A4
27 CK10-730000-10 LEFT ARMREST1
28 CK10-791000-00 SUPPORTING ROD2
29 0000-000380-00 FLAT WASHER8
30 0000-000264-00 BOLT M6×124
31 1615-761000-00 SQUARE TUBE L1
32 CK11-700007-00 GAS SPRING REPLACED BY CK11-700007-302
33 0000-000296-00 RETAINER PIN2
34 0000-000655-00 SCREW6
35 CK10-740000-10 ARM REST RIGHT SIDE1
36 1615-771000-00 SQUARE TUBE R1
37 CK10-700009-00 BUSHING 10104
38 0000-000060-00 WASHER; LOCK, SPLIT1
39 CK10-700008-0A PROXIMITY BLOCK1
40 0000-000222-00 FLATWASHER1
41 0000-000285-00 SCREW1
42 0000-000322-00 SCREW1

Parts List 2

ITEMPART #DESCRIPTIONQTY
1 1615-700002-00 BOARD1
2 4230-100001-00 CUSHION1
3 0000-000646-00 SCREW12
4 1615-741000-00 COVER1
5 1615-700005-00 CUSHION1
6 0000-000368-00 SCREW REPLACED BY 2028-000000-7412
7 0000-000649-00 SCREW2
8 0000-000995-00 LOCKWASHER Ø32
9 0000-000991-00 FLATWASHER Ø32
10 CK11-560001-00-00 INSTRUMENT PANEL1
11 CK10-520008-00 METER WIRING HARNESS1
12 0000-000996-00 BOLT M16×454
13 0000-000191-00 WASHER4
14 0000-000220-00 WASHER4
15 1615-700003-00 PLATE1
15a 1615-700003-0A PLATE1
16 1615-700004-00 FLOOR MAT1
17 CK11-700003-00 WIRE GROOVE2
18 0000-000275-00 BOLT4
19 0000-000123-00 FLAT WASHER4
20 1615-520004-00 WIRE HARNESS, PROXIMITY, FOOT, BRAKE SWITCHES1
21 CK10-520012-00 BRAKE SWITCH1
22 CK11-510014-00 BRAKE SWITCH PLATE1
23 0000-000498-00 SCREW3
24 0000-000166-00 NUT3
25 0000-000056-00 WASHER3
26 0000-000380-00 FLAT WASHER3
27 0000-000924-00 NUT M32
28 0000-000037-00 SCREW2
29 3020-030000-04 SCREW2
30 0000-000546-00 NUT4
31 1146-151002-30 MANUAL HOLDER1
32 0000-000206-00 WASHER4
33 0000-000381-00 SCREW M5×104

Parts List 3

ITEMPART #DESCRIPTIONQTY
1 1615-781000-00 TRAY1
2 1615-760000-00 NETWORK MASK1
3 2108-100006-00 SCREW REPLACED BY 1115-150004-0C8
4 0000-000277-00 BOLT4
5 0000-000063-00 WASHER4
6 0000-000007-00 FLAT WASHER4
7 2125-631100-00 CARRIAGE ROLLER4
8 CK11-700003-00 WIRE GROOVE2
9 0000-000275-00 BOLT M6Ũ304
10 0000-000123-00 FLAT WASHER4
11 1615-711000-10 LOADING FRAME1
12 1615-700003-00 PLATE1
12a 1615-700003-0A PLATE1
13 1615-700004-00 FLOOR MAT1
14 1615-700002-00 BOARD1
15 4230-100001-00 CUSHION1
16 0000-000618-00 SCREW M6Ũ122
17 0000-000056-00 WASHER2
18 0000-000416-00 SCREW M4Ũ82
19 CK10-510004-00 DRAG HEAD I1
20 1615-500001-00 DRAG CHAIN MOUNTING PLATE1
21 0000-000646-00 SCREW12
22 0000-000368-00 SCREW REPLACED BY 2028-000000-7420
23 1615-700001-00 COVER PLATE2
24 0000-000380-00 FLAT WASHER2
25 1615-741000-10 CONTROL PANEL1
26 1615-700005-00 CUSHION1
27 1615-740001-10 PLATE1
28 1615-742000-10 COVER1
29 0000-000649-00 SCREW2
30 0000-000119-00 CAP HEAD M5X124
31 0000-000206-00 WASHER4
32 0000-000390-00 FLATWASHER4
33 1615-520004-00 WIRE HARNESS, PROXIMITY, FOOT, BRAKE SWITCHES1
34 0000-000655-00 SCREW6
35 CK10-520012-00 BRAKE SWITCH1
36 CK11-510014-00 BRAKE SWITCH PLATE1
37 0000-000498-00 SCREW3
38 0000-000060-00 WASHER; LOCK, SPLIT1
39 CK10-700008-0A PROXIMITY BLOCK1
40 0000-000222-00 FLATWASHER1
41 0000-000285-00 SCREW1
42 0000-000322-00 SCREW1
43 0000-000166-00 NUT3
44 0000-000056-00 WASHER3
45 0000-000380-00 FLAT WASHER3
46 0000-000037-00 SCREW 2
47 0000-000924-00 NUT M32
48 0000-000995-00 LOCKWASHER Ø32
49 0000-000991-00 FLATWASHER Ø32
50 3020-030000-04 SCREW2
51 0000-000546-00 NUT4
52 1146-151002-30 MANUAL HOLDER1
53 0000-000206-00 WASHER4
54 0000-000381-00 SCREW 4